HAKKIMIZDA


 1965 yılından bu yana Adana merkezli olarak, petrol, inşaat ve madencilik sektörlerinde faaliyet göstermekte olan grubumuzun yapı malzemeleri ağırlıklı olarak konumlandırılmış kolu olan Akdeniz Sıva, kuruluşundan bu yana faaliyet alanlarında sürekli olarak büyüyerek bölgesinde haklı bir isim ve saygınlık elde etmiştir.Akdeniz Sıva, ülkemiz sanayisinin gelişmesi için üzerine düşen sorumluluğun bilinci ile müşterilerine hep en iyiyi sunmak için devamlı bir araştırma-geliştirme içerisinde yatırımlarını genişletmektedir. Mevcut faaliyetleri, yapı malzemeleri odaklıdır.Natürel Mineral Kaynakları Şirketimiz de doğal yem katkıları ve doğal gübre üretimlerinde ülkemiz standartlarının en ileri noktasında yer almaktadır.

YAPI MALZEMELERİ

2000’li yılların başlarından itibaren madencilik sektörü üzerine yoğunlaşarak ve madencilik sektörünün yanı sıra inşaat sektöründeki gelişmeleri de dikkate alarak, yaklaşık üç yıllık AR–GE çalışmaları sonucunda üretimlerimize bu sektörlerde yön verdik. Yaptığımız araştırmalar ile en ileri teknolojiyi elde ederek, yurtdışı geziler ile karşılıklı iletişimler kurarak, bu yönde altyapı çalışmalarımızı ilerlettik. Bu çalışmalar sonucunda, 2003 yılında Alman teknolojisini bire bir örnek alarak, Avrupa Birliğine girmeye hazırlanan ülkemizde inşaat sektörünün yükselen standartlarının gerektirdiği, yüksek kaliteli, dayanıklı, sağlıklı ve aynı zamanda ekonomik, günün koşullarına göre hazırlanmış, ileri teknolojiye sahip, malzemeler üretecek tesislerimizi kurduk ve üretimlerimize başladık.

Avrupa’da yaygın olarak kullanılan silo sistemi ile kuru karışım hazır sıva uygulamasının Türkiye’de
ilk olarak şirketimiz tarafından uygulanmaya başlanması ile inşaatlara çağdaş bir görünüm kazandırmış olmaktan gurur ve mutluluk duymaktayız. Özellikle şirketimizin merkezi olan Adana ve Adana’ya 250 km. çapındaki mesafelerde uyguladığımız bu sistem ile bölgemize ve ülkemize bu hizmeti sunmaktayız. Bu sayede silo sistemimizi kullanan müteahhitler büyük kolaylık,kalite, ekonomi ve çağdaş görüntüye ulaşmışlardır. Makine ile uygulanabilen, yüksek nefes alma kabiliyetleri sayesinde uzun yıllar çatlamadan, dökülmeden formlarını koruyan çimento esaslı, polimer katkılı kuru karışım hazır sıva, dış ve iç cephe kaplamaları onarım ve ince sıvalar, fayans-seramik, izolasyon panosu, gazbeton ve granit-mermer yapıştırılmasında kullanılan süper yapıştırıcılar, zemin tesviye malzemeleri, zemin yüzey sertleştiricileri üreten şirketimiz, üretimini tamamen otomatik ve bilgisayar kontrollü tesislerinde gerçekleştirmektedir.

DİĞER

Ocaklarımızdan elde edebildiğimiz ancak daha önce Türkiye’de hiç üretilmeyen ve Türkiye’deki ihtiyacın yurtdışından ithal yolu ile karşılanmakta olduğu, yem katkı maddeleri alanında da doğal ürünler üretimi yapma gereği duyduk ve hayvancılığın gelişmesine katkı sağlamak amacıyla yem sektöründe de faaliyetlerimize 2002 yılında başladık. Bünyemizde bulunan dolomit ocaklarımızdan elde ettiğimiz ürünlerden yola çıkarak, Avrupa ve Amerika’da çok yaygın olan büyük ve küçükbaş hayvan yemleri için katkı maddesi ve mineral kaynağı olarak kullanılan ve şirketimiz tarafından
DOLEX markası ile tescili alınan ürünümüz Türkiye’nin hayvancılık alanındaki ilk ve tek, kaliteli, standart doğal Magnezyum kaynağıdır. Devletimiz tarafından hayvancılığa verilen desteğe, şirketimizin de üretimleriyle katkıda bulunmuş olması bizler için gurur kaynağı olmuştur.

Yine, bünyemizde bulunan dolomit ocaklarımızdan elde ettiğimiz dolomit, tarım sektöründe toprağa gereken magnezyumu karşılayan kaliteli bir gübredir. Topraktaki magnezyum seviyesinin uygun düzeylerde tutulması gübre programlarındaki en önemli faktördür. Bundan dolayı şirketimiz, devletimizin tarım sektörüne verdiği destek doğrultusunda 2005 yılında devreye alınan öğütme ve eleme olarak iki ek bölümden oluşan ilave tesisimizde doğal gübre üretimlerine başlamıştır.

Bu amaçlarımızı gerçekleştirmek üzere 45.000 m²’lik bir alana kurulmuş olan üretim tesislerimiz çevreye zarar vermeyecek şekilde dizayn edilmiş olup, Türk ve Alman makine gruplarından oluşturulmuştur.

Amacımız; Türkiye’de bir
ilk olmanın gururuyla, çağdaşlaşma adına, kendimizi her zaman yenilemek ve en iyi olmak adına mücadelemizi sürdürmek.

Vizyonumuz; Ülkemizde, madencilik ve inşaat sektöründe etkin rol oynayan saygın, örnek ve güvenilir, çizgisinden asla ödün vermeyen bir şirket olmak.

Değerlerimiz; Dürüstlük, güvenilirlik, müşteri memnuniyeti, yenilikçilik, yaratıcılık.
 

  ŞİRKETLERİMİZ
* AKDENİZ A.Ş. “Ana Üretici Firma’’, “Madencilik Faaliyetleri’’

* REMAK MADENCİLİK İNŞAAT TAAH.VE SAN.TİC.ltD.ŞTİ. “Taş Ocağı İşletmeciliği’’

* NATUREL MİNERAL KAYNAKLARI PAZ.TİC.VE SAN.ltD.ŞTİ. “Yem Katkı Maddeleri Üretim ve Pazarlama’’, “DOLEX’’