TÜRKİYE'DE BİR İLK OLAN SİLO UYGULAMASINI KULLANMAK İÇİN GEÇ KALMADINIZ MI ?

1 SIVAX; polimer katkılı, çimento bazlı, mineral esaslı hazır sıvadır.(Elenmiş ve yıkanmış doğal mineral-çimento-su-polimer katkılar)
2 Yapılacak işin niteliğine göre, farklı alternatif uygulamalar mevcuttur. A- SIVAX Serpme çok düzgün satıhları(Beton vb...) pürüzlendirmek için
B- SIVAX-Tek Kat Makine Sıvası
C- SIVAX-Kaba Sıva
D- SIVAX-İnce Sıva
E- SIVAX-Saten Sıva
3 SIVAX'ın, 50 kg'lik torba ve 250 km, mesafelerde silo uygulamaları mevcuttur.
4 SIVAX, homojen bir karışım olmasından dolayı, farklılıklar olmayacaktır. Homojen olmasından dolayı kolay perdah yapılır.
5 Müteahhit firmalar; kum, çimento vs. teminiyle uğraşmayacak ve bunları korumak ve istiflemek için zaman harcamayacaktır.
6 Müteahhit, sıva işçiliğinden tasarruf etmiş olacak; bu işlere ilgili SSK Primi, işçi güvenliği gibi extra giderlerden fayda sağlayacaktır.
7 Müteahhit, inşatının görüntüsünden maximum düzeyde düzgün ve homojen bir netice alacaktır. Renk ve komposizyon değişiklik göstermez.
8 Zamandan büyük tasarruf sağlanacaktır. Eski sistem sıvada malzemenin katlara çekimi, malzemenin temini ve karışımı söz konusu iken, SIVAX'ta bunlara asla gerek yoktur. Kirliliğe son.
9 İçerisindeki polimer katkılar nedeniyle yapışkan ve esnek bir yapıdadır. Her türlü temiz yüzeyde mükemmel yapışma sağlar. Yüksek nefes alma kabiliyetleri sayesinde uzun yıllar çatlamadan , dökülmeden formlarını korur.
10 Hafif ve pratik bir malzeme olmasından dolayı sıva ekibinin işi kolaydır.
11 Hava içeriği yüksek olup, yoğunluğu düşüktür. Dolayısıyla ses ve ısı izolasyon düzeyi yüksektir.
12 Rötre çatlakları minimizedir.
13 Basınç ve eğilme dayanımları yüksektir.
14 Tenefüs eder, su geçirmezlik özelliği sağlar.
15 Kireç içermez, zor hava şartlarında bile durabilitesi yüksektir.
16 Çimento esaslı olmasından ve alkali içermemesinden dolayı yapılarda çelik ve metal elemanlarda korozyona neden olmaz.